Odwiedzasz Toruń? Skorzystaj z parkingów P&R

Parking Park&Ride

Turystów i mieszkańców gmin ościennych zachęcamy do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R i dalszego poruszania się po Toruniu komunikacją miejską. Tak jest taniej i wygodnie!

W Toruniu parkingi P&R są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych.

Dlaczego warto skorzystać z parkingów P&R?

  • Bilety parkingowe P&R uprawniają nie tylko do korzystania z parkingów, ale także do wielokrotnych przejazdów wszystkimi środkami komunikacji miejskiej, przez całą dobę.
  • Nie tracisz czasu i paliwa na poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego. Decydując się, na przykład, na zwiedzanie Starówki, nie musisz spoglądać nerwowo na zegarek, wiedząc, że czas parkowania dobiega końca.
  • Twoje auto, za niewielkie pieniądze, może zostać na parkingu Park&Ride nawet przez całą dobę.
  • Taniej niż w Strefie Płatnego Parkowania. Za parkowanie auta przez cały dzień  w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania musimy zapłacić 65,90 zł, w nieco tańszej Strefie A – 42,50 zł, a w Strefie B – 19 zł. W przypadku parkingu Park&Ride dobowy bilet dla dwóch osób kosztuje 6,80 zł, a dla sześciu osób zaledwie 11 zł.
  • CO WAŻNE – BILETY PARKINGOWE P&R UPRAWNIAJĄ NIE TYLKO DO KORZYSTANIA Z PARKINGÓW, ALE TAKŻE DO WIELOKROTNYCH PRZEJAZDÓW WSZYSTKIMI ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, PRZEZ CAŁĄ DOBĘ.
  • Tak więc – prawda! Za 6, 80 zł lub 11 zł (w zależności od liczby osób) masz dwie korzyści: zaparkowane auto na P&R i wielokrotne przejazdy komunikacją miejską przez całą dobę.
  • Atutem parkingów jest ich lokalizacja – bezpośrednie sąsiedztwo z pętlą autobusową (Dziewulskiego 38)  i tramwajową (Olimpijska 42 ).

Więcej informacji na temat parkingów P&R znajdziesz w zakładce:

https://mzd.torun.pl/parkingi-park-and-ride-w-toruniu/

Fot. Sławomir Kowalski